Poradnia laktacyjna

Karmienie piersią jest piękne, naturalne i najzdrowsze.

Mleko mamy to najbardziej wartościowy posiłek dla dziecka, który jest dostosowany do jego aktualnych potrzeb.  Zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe i ma wpływ na kształtowanie jego odporności, zapewnia także bliskość fizyczną, ciepło mamy oraz bezpieczeństwo.
Karmienie piersią to inwestycja w zdrowie nie tylko dziecka, ale też i mamy. W ten sposób maluch jest chroniony przed infekcjami i alergią, a mama przed chorobami cywilizacyjnymi. 

Właściwości ochronne mleka zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia chorób takich jak: SIDS(zespół nagłego zgonu niemowląt), zapalenie ucha, zakażenie dróg oddechowych i moczowych, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, biegunki, infekcje przewodu pokarmowego. Poza tym ssanie piersi to "gimnastyka dla języka", i większa szansa uniknięcia wad zgryzu i wymowy.

Karmienie piersią niesie też ogromne korzyści dla mamy np: szybsza utrata zbędnych kilogramów, mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów jajnika, sutka oraz  osteoporozy. Poza tym, im dłużej trwa karmienie piersią tym dziecko uzyskuje lepsze wyniki w testach badających poziom inteligencji i w nauce szkolnej.

Chociaż karmienie piersią jest czynnością naturalną, to rzadko której mamie wychodzi to od pierwszego przystawienia. Niestety początki karmienia wcale nie są łatwe i dlatego oferujemy pomoc wszystkim mamom aby czuły się spokojne i pewne, że jej ukochany maluch będzie najedzony.

DORMED Centrum Zdrowia Rodziny
Adres: ul. Strumykowa 40 A
03-138 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 20:00

ZAPRASZAMY

Tel:

Tel:

Tel:

 

22 300 40 44

606 44 66 56

796 76 88 84

e-mail: czr@dormed.com.pl
Newsletter
© DORMED Centrum Zdrowia Rodziny 2004 – 2019 - All Rights Reserved