Diagnostyka prenatalna

Wady wrodzone i inne choroby genetyczne noworodków występują u ponad 3% noworodków. Dzięki współczesnej medycynie wiele z nich można na wczesnym etapie ciąży zdiagnozować i wdrożyć odpowiednie postępowanie.

W naszej przychodni oferujemy Państwu wachlarz tzw. nieinwazyjnych badań prenatalnych. W odróżnieniu od badań inwazyjnych (takich jak amniopunkcja, kordocenteza) nie wiążą się one z żadnym ryzykiem powikłań i są całkowicie bezpieczne zarówno dla płodu jak i dla matki.

Ryzyko wystąpienia choroby genetycznej rośnie z wiekiem matki. 80% dzieci chorych rodzą kobiety po 35 roku życia, stąd obecnie standardem jest wykonywanie badań prenatalnych.

Do badań nieinwazyjnych zaliczamy:


USG Genetyczne
Trwające od 30 do 60 minut badanie jest wykonywane przez doświadczonego specjalistę na bardzo czułym sprzęcie. Umożliwia dokładne zbadanie parametrów takich jak grubość fałdu karkowego, kości nosowe, zarys i wymiary poszczególnych organów etc. Dokładne badanie USG umożliwia wykrycie u dziecka takich chorób jak zespół Downa, Edwardsa lub Turnera.


Test PAPP-A
Wykonywane między 10 a 14 tygodniem ciaży badanie przesiewowe polega na ocenie biochemicznych parametrów krwi matki oraz ocenie parametrów ultrasonograficznych płodu.


Test potrójny

Jest badaniem przesiewowym w kierunku zespołu Downa, Edwardsa i otwartych wad centralnego układu nerwowego. Polega na oznaczeniu we krwi matki alfa-fetoproteiny, gonadotropiny kosmówkowej i wolnego estriolu.


Test zintegrowany
Jest to test PAPP-A pomiędzy 10, a 13 tygodniem ciazy oraz test potrójny po 14 tygodniach ciąży.

DORMED Centrum Zdrowia Rodziny
Adres: ul. Strumykowa 40 A
03-138 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 20:00

ZAPRASZAMY

Tel:

Tel:

Tel:

 

22 300 40 44

606 44 66 56

796 76 88 84

e-mail: czr@dormed.com.pl
Newsletter
© DORMED Centrum Zdrowia Rodziny 2004 – 2019 - All Rights Reserved