Pracownia RTG

Nowoczesny cyfrowy system RTG gwarantuje zdjęcia najwyższej jakości, co umożliwia diagnoście wykrycie najdrobniejszych zmian już w początkowej fazie.
Obraz cyfrowy RTG wykorzystujemy między innymi w pulmonologii, ortopedii oraz w pediatrii, gdzie niskie dawki promieniowania są szczególnie ważne, a tylko takie
mogą zagwarantować właśnie nowoczesne aparaty cyfrowe.

Cyfrowy aparat RTG umożliwia obrazowanie zarówno ciężkich urazów, jak i delikatnych struktur w pediatrii.
Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę lekarską i techniczną.
Wyniki badań dostępne są w czasie kilkunastu godzin lub w czasie ok. jednej godziny w trybie Cito.

 

Nowoczesny cyfrowy system RTG

 

 

BADANIE  HSG

Badanie HSG (histerosalpingografia) jest procedurą diagnostyczną mającą na celu radiologiczną ocenę jamy macicy oraz kształt i drożność jajowodów. Pozwala na uwidocznienie zmian strukturalnych wewnątrz jamy macicy (np. polipy endometrialne, mięśniaki podśluzówkowe, przegrody), wad rozwojowych macicy, oraz na ocenę drożności jajowodów.


Badanie powinno być wykonane w I fazie cyklu miesiączkowego – przed owulacją i po zakończeniu krwawienia (najlepiej do 10 dnia cyklu). Warunkiem wykonania badania HSG jest prawidłowy posiew pochwy.

Zmniejsza to ryzyko ewentualnego przeniesienia infekcji z pochwy na wyższe partie układu rozrodczego co mogłoby skutkować zapaleniem przydatków i mieć wpływ na płodność pacjentki.


Badanie HSG trwa zwykle kilkanaście minut. Pacjentce zakłada się wziernik dopochwowy, a następnie przy pomocy najnowszego na świecie aparatu Kateter wprowadza się jałowy środek cieniujący do jamy macicy.

Zdjęcia radiologiczne wykonuje się w momencie, gdy środek cieniujący wypełni jamę macicy, a następnie jajowody i zacznie wydostawać się do jamy brzusznej.

Badanie przy użyciu tego aparatu jest bezbolesne, choć bywa nieprzyjemne. W związku z tym, oferujemy również wykonanie badania w znieczuleniu.

Zapraszamy także do współpracy placówki medyczne i gabinety lekarskie.

 

 

DORMED Centrum Zdrowia Rodziny

Adres: ul. Odkryta 1 A
03-140 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 20:00
Sobota: 8:00 - 14:00

ZAPRASZAMY

Tel:
Tel/Fax:
GSM:
GSM:
22 300 40 44
22 300 45 44
606 44 66 56
796 76 88 84
Newsletter

© DORMED Centrum Zdrowia Rodziny 2004 – 2018 - All Rights Reserved